Давид Виља вети дека ќе биде уште подобар играч

Loading...

 

Виља во саботата по пауза од 8 месеци се врати во редовите на Барселона . Во игра влезе во 73-тата минута од натпреварот против Динамо од Букурешт.

По завршување на натпреварот Виља изјави дека се чуствува одлично и дека ќе биде уште подобар играч.

Пријателскиот меч помеѓу овие две екипи заврши со 2:0  победа за Барселона.

loading...
Loading...