Мацари презадоволен од Пандев

Тренерот на Наполи, Валтер Мацари, уште еднаш го испофали Горан Пандев по серијата одлични настапи на подготвителните натпревари. 

Пандев ја помина минатата сезона во Наполи како отстапен играч од Интер и неговите игри го убедија тренерот дека е доволно добар да го откупи неговиот договор од “нераѕурите”. Како што наближува новата сезона, Мацари призна дека е импресиониран од македонскиот репрезентативец.

– Веќе кажав се што имаше да се каже за Пандев. Многу сум среќен кога го гледам како игра на ова ниво – кажа тренерот на “партенопеј” за “Газета дело спорт”.

Пронајдете не на следниве мрежи: