Мурињо: Да не беше Бекам, Лондон немаше да има Олимписки игри, а тие не го викнаа во тимот

Тренерот на Реал Мадрид, Жозе Мурињо, истакна дека Велика Британија не му се заблагодарила на Дејвид Бекаm за лобирањето.

„Да не беше Дејвид Бекам да лобира, Лондон воопшто немаше да го добие Олимписките игри. А му се заблагодарија со тоа што не го повикаа во фудбалската селекција. Тој е олицетворение на олимписките идеали, има фантастилни спортски и човечки карактеристики“, изјави Мурињо.

Пронајдете не на следниве мрежи: