Мурињо: Жена ми е газда во куќата

Познатиот Португалски стручњак Жозе Мурињо им соопшти на медиумите дека нема контрола ни во споствената куќа, каде команда жена му, а пак камо ли во Реал Мадрид.

“Специјалниот ” на тој начин и одговори на јавноста за шпекулациите дека за се тој се прашува во Кралскиот клуб.

“Јас немам контрола ни во сопствената куќа, таму командува жена ми. Како тогаш да го контролирам клубот?” се запраша Мурињо.

Пронајдете не на следниве мрежи: