Мацари: Наполи игра за себе

Во пресрет на мечот со Пескара, Валтер Мацари истакна дека неговиот тим нема намера да се натпреварува со Јувентус, туку едноставно играат за себе, за тимот на Наполи.

Тимот на Валтер Мацари моментално е втор на табелата во италијанската Серија „А“ лига, само два бода зад водечкиот тим на Јувентус. Тренерот на Наполи не сакаше да коментира дали оваа сезона Наполи како што пишуваат тамошните медиуми е „Анти-Јувентус“.

„Дали играме против Јувентус? Не сакам да коментирам такви работи, мојот клуб е Наполи. Јас едноставно сакам да го извлечам најдоброто од сите играчи, а на крајот ќе видиме каде ќе не одведе тоа“ изјави Мацари.

Пронајдете не на следниве мрежи: