Ројс и Геце најдобар тандем во светот?

Франц Бекенбауер смета дека Марио Геце и Марко Ројс се најдобриот тандем во светот.

Легендарниот Кајзер Франц вели дека партиите на Борусија Дортмунд се подобри од нивните настапи во Бундес Лигата.

„Барселона го има триото Меси, Иниеста, Чави, но никој нема толку моќен тандем како Борусија“

„Рејс и Геце се неверојатни, иако многумина нема да се сложат, мислам дека Борусија е уште посилна од минатата сезона. Беше уживање да се гледа како ги прегазија Ајакс. Се надевам дека така ќе играат и против Баерн“ се шегуваше Бекенбауер.

Пронајдете не на следниве мрежи: