Ова е најубавиот задник во Бразил

Loading...

 

Деновиве во Бразил заврши натпреварот Miss Bumbum, кој имаше за цел да го прогласи најубавиот задник во земјата. Победничка на овој избор е 24 годишната Карин Фелизардо.

Таа се натпреваруваше во Сао Пауло во конкуренција на уште 14 девеојки.

По победата го изјави следново: “Многу сум горда и среќна на оваа победа и им благодарам на сите што гласаа за мене. Со години вежбав за да го добијам посакуваниот задник и многу сум горда на него”.

Таа додаде дека е горда што на овој начин ќе може да го промовира Бразил во светот. Покрај оваа ласкава титула, таа доби и 2.500 долари.

 

loading...