Виери: Пипо зема телефонски броеви од девојки на трибините

Бобо Виери откри како неговиот пријател ја води една од селекциите на фудбалската школа на Милан, во центар на вниманието на Пипо биле девојките на трибините.

Кристиан Виери проговори како си поминал на еден натпревар на тимовите на младите категории помеѓу Милан и Бреша.

„Тие тимови ги водат мои пријатели и некогашни соиграчи, Пипо Инзаги и Алесио Такинарди“ изјави Виери.

Но, интервјуто станува сосема интересно кога Виери откри нешто што многумина и не можеа да очекуваат.

„Супер си поминав, Пипо само се вртеше, и ме молеше да земам телефонски број од некои девојки на трибините“ изјави Кристиан Виери.

Пронајдете не на следниве мрежи: