88 милиони фунти годишно чинат најплатените десет фудбалери во Премиер Лигата

Во денешно време фудбалерите се едни од тие што добиваат највеќе плата, а најмногу се заработува во Премиер Лигата 
Покрај огромните ѕвезди во Премиер лигата и покрај тоа што Манчестер Сити важи за тим каде што најмногу се фрлаат пари, зачудувачки е фактот што токму Еден Азар од Челзи е оној што е најплатен во Премиер Лигата. 
Вејн Руни е на второто место кој заедно со Ван Перси и Јаја Туре имаат плати по 180000 фунти неделно.
Во продолжение е целосната листа:
1. Еден Азар (Челзи/185.000)
2. Вејн Руни (Манчестер Јунајтед/180.000)
3. Робин ван Перси (Манчестер Јунајтед/180.000)
4. Јаја Туре (Манчестер Сити/180.000)
5. Серхио Агуеро (Манчестер Сити/175.000)
6. Фернандо Торес (Челзи/175.000)
7. Џон Тери (Челзи/175.000)
8. Давид Силва (Манчестер Сити/160.000)
9. Самир Насри (Манчестер Сити/140.000)
10. Френк Лампард (Челзи/140.000)
  
Покрај огромните ѕвезди во Премиер лигата и покрај тоа што Манчестер Сити важи за тим каде што најмногу се фрлаат пари, зачудувачки

Пронајдете не на следниве мрежи: