И Тотенхем заинтересиран за Снајдер

Loading...

Снајдер наскоро би можел да го напушти тимот на Интер, а се погласни се шпекулациите дека би заминал во англиската Премиер Лига, во заинтересираните клубови за неговите услуги влегува и екипата на Тотенхем.

Според стандардно заинтересираниот Манчестер Јунајтед, за потписот на Снајдер се вклучи и екипата на Тотенхем кој тргна во поход за потписот на холанѓанецот.

Тотенхем будно ја пратат целата ситуација околу Снајдер во Интер, бидејќи Вилаш Боаш бара креативец во средниот ред, бидејќи клубот остана без Ван Дер Варт и Модриќ во летниот преоден трансфер период.

loading...