Пато и Робињо не си одат од Милан

Од екипата на Милан ги демантираат сите шпекулации дека бразилскиот напаѓачки тандем Пато-Робињо ќе го напуштат клубот.

Потпретседателот на Милан, Адријано Галијани истакна дека Милан нема намера да го продадат Робињо ниту пак Пато во овој зимски преоден трансфер-период.

„Вистина е дека Сантош се интересира за Робињо, но тој не е на продажба. Со агентот на Пато разговаравме и тука нема никакви приказни околу нивно напуштање на тимот“ изјави Галијани.

Меѓудругото, Галијани вели…

„Во моментов имаме 32 фудбалери на располагање, и доколку никој не го напушти клубот, никого нема да доведеме во Милан“ заврши Галијани.

Пронајдете не на следниве мрежи: