Лепа Брена како тинејџерка

Дали таа има 52 години…?

После долга пауза поради болест, пејачката им се вратила на концертите во полн сјај. Лепа Брена ги воодушевила своите обожаватели на концертот во Дизелдорф, а сакајќи да им покаже дека е во топ-форма, изведувала акробации кои ги правела пред дваесет години. Бројните обожаватели биле презадоволни од она што го виделе и слушнале.

Ова е само една од фотографиите на кои се гледа дека Брена се чувствува навистина одлично.

Пејачката едно време сериозно размислувала да се повлече, но дека за тоа нема потреба, го покажала и во Дизелдорф.

Пронајдете не на следниве мрежи: