Фото: како изгледа Касандра денес

 
Сигурно сите се сеќавате на Касандра, младата Циганка од венецуелската ТВ новела. Погледнете како таа изгледа денес. 
Серијата Касандра која имаше 150 епизоди, влезе во Гинисовата книга на рекорди како ТВ серија на шпански јазик што се емитувала во најмногу држави, вкупно 128.
 

 
Преземено од kurir.mk
 
 

Пронајдете не на следниве мрежи: