Фото – Сораја на насловна страна на Јужноафрикански Плејбој

Српската учесничка на шоуто Big Brother, во 2011 година ја доби титулата Плејбој девојка на годината.

Па така, сега, таа по петти пат ја краси насловната страна на машкиот магазин.

Разголена и во скината облека таа се најде на насловната страна на Плејбој изданието за Јужна Африка.

Фотографијата беше дел од изложбата под името Tijelo, во белградски Singidunum, каде Сораја претставуваше инспирација за своршено тело. 

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

 

 

Пронајдете не на следниве мрежи: