Најубавата жена на светот роди девојче

Loading...

 

Неодоливата бразилска манекенка Жизел Бундхен се породи.

Таа роди девојче, пренесуваат светските медиуми.

32 годишната убавица, заедно со својот сопруг Том Брејди, го дочекаа своето второ заедничко дете вчера вечерта.

Девојчето го носи името Вивијан.

Ова е нивното второ заедничко дете. Тие веќе имаат 3 годишен син Бенџамин, а Том има и 5 годишен син Џон од претходниот брак.

 

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

 

 

loading...