Фото: На Едерсон не му пречеа ниските температури во Марибор

Бразилецот од редовите на Лацио, Едерсон, воопшто не му пречеа ниските температури во Марибор, па по мечот со истоимениот тим на кој гостите од Рим славеа со 1-4, тој целата своја опрема ја даде на дел од фановите.

Во тимот на Марибор цел натпревар одигра нашиот интернационалец Агим Ибраими.

Фото: „Еуроспорт“

Пронајдете не на следниве мрежи: