Работнички доби казна од 30.000 евра и условно за допинг скандалот

Loading...

Според УЕФА, користењето на стимулансите од страна на играчите на Работнички не било намерно, туку од неинформираност и незнаење, па токму затоа и санкцијата не беше посериозна.

На тестовите за допинг, по мечот со Лацио, позитивни беа Милован Петровиќ и Дино Најдоски. Дали допингот е користен за подобри резултати или едноставно од чалам не се знае. Ќе пробаме да ја обезбедиме со нашите истражувачи оваа информација за вас.

Суспензијата на Петровиќ и Најдоски им  истекува идниот месец…

Се надеваме дека во иднина прволигашкиот тим Работнички ќе биде повнимателен и поинформиран во стандардите на УЕФА.

loading...
Loading...