Ким Бесинџер прекрасна и на 59 години – фото

Loading...

Славната актерка Ким Бесинџер пред два дена го прoслави својот 59 роденден во друштво на својата ќерка и нејзиниот свршеник. Поранешната сопруга на Алек Болдвин прошета со нив низ Беверли Хилс со што го доби целосното внимание од папараците.

Тие успеаа да “уловат” дел од неа и да ни покажат како изгледа Ким на скоро 60 години. Одговорот е – боженствено. Овој секс симбол на 80те и 90те години на минатиот век, во обична дневна комбинација изгледа прекрасно, а од нејзиното лице воопшто не можат да и се прочитаат годините.

Поранешната балерина се уште одлично ја одржува својата тенка линија и не открива за јавноста што е нејзината тајна за беспрекорниот изглед.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани.

Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

 

loading...