(Видео) Сите 86 голови на Лионел Меси во едно видео!

Аргентинскиот магионичар Лионел Меси го скрши рекордот на легендарниот Германец Герд Милер за број на постигнати голови во една календарска година, откако на натпреварот против Бетис во Севиља постигна 2 гола, со што стигна до бројка од 86 голови во 2012 година. Погледнете ги сите 86 мајстории на Меси, сигурни сме дека ќе се почувствувате почестени што живеете во времето кога овој голем фудбалер ја создава својата магија на теренот. 

Уживајте! 

Пронајдете не на следниве мрежи: