Кети Пери лансираше своја линија за вештачки трепки

Loading...

Поп пејачката Кети Пери создаде своја линија за вештачки трепки за фирмата „Eylure“

Како што пренесува E!Online во колекцијата се наоѓаат трепки во розови, сини и зелени бои, а продажбата во САД во продавниците „Claires's“ за 7.99 долари. Минатата недела, Кети Пери е прогласена за жена на годината од компанијата „Bilbord“.

Под името Кејти Хадсон, го објави истоимениот албум 2001, кој поради затворање на нејзината дискографска куќа, се смета за неуспешен. Откако потпиша договор со „Capitol Music“ групацијата во 2007, го зема уметничкото име Кети Пери и ја издаде својата прва песна на интернет „Ur So Gay“. Својата популарност ја доби со издавање на својата втора песна по името „I Kissed a Girl“ во 2008 година. Хитовите на тој албум се „Teenage Dream“ и „Firework“.

 

 

 

 

 

 

loading...