Како изгледаат Дарла и Алфалфа денес

 

Се сеќавате ли на филмот “Малите палавковци”?

Ги паметите ли малите Алфалфа, Спенки, Стими и Дарла?

Овие дечиња ги освоија нашите срца пред речиси 2 децении.

Секако, долго запаметена остана и преслатката романса на Алфалфа и Дарла.

Но, сте се запрашале ли како изгледаат тие денес?

Повелете, видете и самите… Искрено, не се промениле многу… 

 

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

 

Пронајдете не на следниве мрежи: