Фото: Нејмар во „Дизни“

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата одлично си помина во светот на имагинацијата.

Бразилската ѕвезда има само 20 години и можеби не е чудо што тој се забавуваше во Орландо каде е сместен еден од двата најголеми паркови со префикс „Дизни“.

Своите фанови на „Твитер“ до детал со фотографии ги извести што правеше во „Дизни Ворлд“. Во САД патувал со пријател.

 

 

Пронајдете не на следниве мрежи: