Балотели платил 2000 евра за такси-превоз

Не престануваат разните пикантерии околу Марио Балотели, фудбалерот на англискиот премиерлигаш Манчестер Сити, најновата сторија вели дека овој фудбалер одлучил да се повози со такси од Манчестер до Лондон и назад, тоа задоволство го чинело 2000 евра, пишува германски „Билд“.

Балотели сепак имал некоја работа. Во Британската престолнина се сретнал со менаџерот Мин Раиола, темата на состанокот не е позната.

Пронајдете не на следниве мрежи: