Фото-галерија: Линдзи Вон

Loading...

Линдзи Каролин Вон е американска скијачка која има освоено четири Светски Првенства, ќе се сложите, 28-годишната Американка покрај своите големи успеси во својата кариера изгледа прекрасно.

Во 2010-тата година во Ванкувер освои Злато во „Надолнините“, додека пак во „Супер-џи“ категоријата освои Бронза.

Голем број успеси ја следат Американката, 13 настапи има на Светските првенства, на кои забележа 57 победи, а дури 101-пат се искачи на победничките пиедестали.

 

 

loading...