Конте би сакал Јувентус да биде како ПСЖ, Реал, Манчестер…

Кога е во прашање купувањето на играчи, моќта и силата на пазарот, Антонио Конте очекува дека неговиот клуб во блиска иднина ќе може да си ги мери силите со претходно споменатите екипи.

Генералниот директор на Јувентус, Беп Мароти, откри дека екипата на Јувентус нема доволно финансиски средства за во своите редови доведе големи, звучни имиња, Антонио Конте изразува надеж дека тоа наскоро ќе се промени.

„Се надевам дека еден ден ќе бидеме во можност да купиме фудбалери вредни 35, 40, 45 милиони евра. Во тој случај би почнале да личиме на ПСЖ, Реал Мадрид, два клуба од Манчестер и Баерн Минхен“ истакна Конте.

читајте пулс24
Пронајдете не на следниве мрежи: