Спречен планот за убиство на Џастин Бибер

Loading...

Пристигнаа шокантни вести за Џастин Бибер; осуден убиец од Ново Мексико направи план за убиство на славниот пејач, но беше спречен откако полицијата ги затворила сите што биле вклучени во акцијата.
Имено, затвореникот по име Дан Мартин, ангажирал двајца момци да го киднапираат Џастин во Њу Јорк. Драмата започнала откако Марк Стик и неговиот внук Танер Риан добиле пари за да го нападнат пејачот во Њу Јорк  за време на неговиот концерт. Дан Мартин, кој служи доживотна казна во затвор, стана опседнат по 18-годишниот пејач. Дури има и тетоважа со ликот на Бибер на нож. Најбизарниот дел од приказната, за која американските медиуми пишуваат, е дека Дан наводно нарачал убиство на Бибер, за неговото киднапирање и кастрење. Еден од платениците со себе носел и клешта со која би можел да ја изврши наредената задача.
 
Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Пристигнаа шокантни вести за Џаст

loading...