17 изненадувачко искрени цитати на славните

Loading...

Погледнете неколу цитати на славните кои ќе ве изненадат со својата директност и искреност.

 

 

17.Некој ми кажа, “ Но Битлси беа нематријалисти.” Toa e огромен мит. Јас и Џон порано буквално ќе седневме и ќе кажевме, “ Ајде сега да напишеме базен”. –Пол Макартни

16.”Биди многу внимателен со твојата наметка. Не ја употребувај за сексуални игри. Може да биде опасно- Верувајте. Исто, биди внимателен и кога пушташ вода” .–Адам Вест

15.”Кога бев мала довлечкав мртва лисица на скејтборд, ја исеков и се обидов да и го разгледам мозокот”. –Џесика Бил

14. “За да се стабилизира популацијата во светот мора да се елимиираат 350,000 луѓе на ден. Страшно е да се каже, ама исто толку е лошо да не се каже”.- Жак Косте

13.”Дали мислат дека сум таква проклета будала која се смета себе за доволно добар претседател на Соеднинетите Држави?- Не господине, Јас знам за што сум способен. Можам да имам груба контрола на одредена маса на луѓе ама не сум соодветен да бидам Претседател”. Седмиот престедател Ендру Џексон

12.”Се што знам е дека не сум Марксист”.-Карл Маркс

11.”Мики Маус го сакам повеќе од било која жена што сум ја запознал”.-Волт Дизни

10.”Не ја разбирам преголемата чуствитеност за употребата на гас. Јас комплетно подружувам употреба на отровен гас врз нецивилизирани племиња”.Винстон Черчил

9.”Се е голема лага, душо. Не сум напишал песна во мојот живот. Имам само една третина заслуга за тоа што сум снимил. Изгледам попаметен од тоа што сум. Никогаш не сум ни имал идеа за песна. Само еднаш, можеби.”Елвис Присли 28,1957

8.Ептен ми е смачено кога луѓето говорат дека сме напрвиле 11 албуми кои звучат потполно исто. Всушност имаме направено 12 албуми кои звучат потполно исто.-Агнус Јанг

7.”Најдоброто чувство што можеш да го осетиш во теретана или поточно најзадоволителното чувство во теретана е дигање тегови. Се чувствувам фантастично. Исто толлку задоволувачки како свршување, знаете, исто како секс со жена. Сега можете да си замислите како ми е? Како да сум во рајот. Го сакам тоа чувство на свршување во теретана, истото чувство го добивам и дома и на сцена коа дигам тегови и позирам пред 5000 луѓе така да свршувам по цел ден и цела ноќ. Тоа е супер, нели? Епа ете знаете , во рајот сум”.- Арнолд Шварценегер

6. “Какам” во дворот. Носам пелени за еднократна употреба”.-Дејвид Дучовни

5.”Луѓе кои менуваат или уништуваат уметнички дела или културно наследство за профит како доказ за моќ се варвари”.-Џорџ Лукас,1988

4.”Не ме викаат ‘ Вид на Тираносурус’ за џабе”.- Тед Кенеди

3.”Луѓето низ целиот свет ме сметаат за духовен лидер”-Стивен Сигал

2.” Веруваме во чистотата на човечката раса колку што мислиме дека тие веруваат…Исто така веруваме дека белата раса во Северна Афррика треба да биде доминанта раса”.-Махатма Ганди

1.”Свињата која ми го украде кучето не сфаќа што направила!”-Адолф Хитлер

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...