Виланова: Вила како во старите добри времиња

Loading...

Тренерот на екипата на Барселона, Тито Виланова, освен тоа што е импресиониран од Лионел Меси, презадоволен е и од учинокот на Давид Виља, кој полека но сигурно се враќа во својата стара препознатлива форма.

Барселона благодарение на головите на Меси стигна до победа над Кордоба во Купот, а тренерот на Барселона на овој меч беше посебно импресиониран од играта на шпанскиот напаѓач Давид Виља.

„Посебно сум задоволен од начинот на кој го одигра мечот Давид Виља“ вели Виланова.

„Имаше асистенција кон Меси и отвори голем простор во нападот, играше одлично, почнува да биде оној вистинскиот и стариот Виља пред повредата“ изјави Тито Виланова.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...