Видео: Валбуена како Зизу во финалето од ЛШ!!!

Се повтори, како во во повторена снимка голот на Зинедин Зидан од финалето во Лигата на Шампионите во 2002-рата година против екипата на Баер Леверкузен, волеј-голот што е еден од најдобрите во ова натпреварување, Валбуена со реприза на целиот тој магичен момент.

Да, алудираме на феноменалната завршница од волеј со лева, со кој Зидан во 2002-рата година му донесе победа на Реал Мадрид во финалето од Лигата на Шампионите против Баер Леверкузен со резултат 2-1.

Се чини дека најблизу до овој погодок, во поглед на сличноста, е неговиот сонародник, играчот на Марсеј, Метју Валбуена кој постигна ист ваков погодок на дуелот со Бастија каде неговиот тим победи со 2-1. 

читајте пулс24

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: