Фулам заинтересиран за Балотели

Говорејќи околу желбите за претстојниот преоден трансфер период, тренерот на Фулам, Мартин Јол, истакна дека би сакал да го ангажира напаѓачот на Манчестер Сити, Марио Балотели.

Англиските таблоиди го проценија Марио Балотели на вредност на трансфер пазарот од 10 милиони фунти, тврдејќи дека челниците на Сити би биле задоволни доколку добијат толку за Балотели, интересирање за ангажман на овој напаѓач пријави Мартин Јол.

„Балотели најверојатно би чинел колку Мона Лиза, но доколку би можел да го добијам за сума од седум милиони фунти, тогаш сум сериозно заинтересиран“ изјави Мартин Јол.

Пронајдете не на следниве мрежи: