Фото: Хуманоста не признава граници за фудбалерите на Ливерпул

Во духот на претстојните празници, фудбалерите во Англија тргнаа да шират го шират Божиќниот и Новогодишниот дух.

Имено, во духот на претстојниот празник, фудбалерите на Ливерпул оставија подароци и во училишта и во болници.

Во текот на својата посета во една болница, крајно добронамерните фудбалери на Ливерпул предводени од Луис Суарез стигнаа и до овој млад навивач на Евертој, чие ќебе доволно говори дека е голем навивач на ривалскиот клуб но кога станува збор за хуманоста, таа не признава граници!

читајте пулс24
Пронајдете не на следниве мрежи: