Видео: Игуаин „го бива“ и за кошарка!

Аргентинскиот напаѓач од екипата на Реал Мадрид, Гонзало Игуаин, покажа умешност во прецизност во кошарка, бидејќи во слободни фрлања успеа да биде успешен во 9 од 10 обиди.

Снимката ја забележа неговиот клубски колега Алваро Арбелоа, Игуаин се опоравува од повредата на коленото и наскоро ќе можеме да го видиме на теренот.

Пронајдете не на следниве мрежи: