Реал Мадрид бира – Фалкао или Нејмар

Реал Мадрид има големи планови за во летниот трансфер-период, во план е целосна реорганизација на тимот.

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, најави дека на лето дури седум фудбалери ќе го напуштат клубот.

„Марка“ пишува дека Перез одлучил да жртвува некои играчи за да има средства да го доведе супер-талентираниот фудбалер Нејмар од Сантош, а постои и варијанта која вели дека во Реал Мадрид би пристигнал Радамел Фалкао.

Имињата на седуммината сеуште не е соопштена од страна на клубот.

Пронајдете не на следниве мрежи: