АЦА ЛУКАС СЕ ВООДУШЕВИ: „Тебе би ти дал глас дури и ако со мојата родена мајка пееше во дуел!“

Игор Гмитровиќ синоќа во „Ѕвездите на Гранд“ се најде во дуел со Саво Перовиќ и двајцата приредија спектакл за гледачите.Со оглед на тоа што двајцата добиле по седум гласови од жирито, морале да пеат во бараж.
Игор емотивно ја отпеа песната „Ако е до мене“ и го освои жирито, а со шест гласови успеа да помине понатаму.
Аца Лукас додаде дека Игор е негов омилен пеач и вистински наследник на Дарко Радовановиќ. Воедно, тој изјави дела скоро никогаш не му дава глас на дуелист против Игор.
„Мојата родена мајка да стоеше на спротивниот круг, прашање би било дали би ѝ дал глас бидејќи се натпреварува против Игор.“Со оглед на тоа што двајцата добиле по седум гласови од жирито, морале да пеат во бараж.
Игор емотивно ја отпеа песната „Ако е до мен

Пронајдете не на следниве мрежи: