Адел е првата ѕвезда која им пружи помош на настраданите во пожарот во Лондон

Лондон денеска второ утро се буди во чад и пепел откако вчера светот го потресе веста за пожарот кој го зафати една 27 катница во центарот на градот.Во вчерашната кобна несреќа  најмалку 12 лица го загубија животот, додека 600 станари останаа без кров над главата.
Гринфел тауер е зградата која овие 24 часа стана најпозната во светот, а пожарот според официјалните информации бил предизвикан од неисправен фрижидер.
Несреќата која го потресе светот за помалку од неколку часа ги собра молитвите и поддршката од сите познати светски ѕвезди од светот на музиката, филмот и шоубизнисот, а една од нив е и најпознатата бтиранска пејачка Адел.
Пејачката се појави на самото место каде што се случи пожарот вчера вечерта и им ја даде сета поддршка на сите повредени жители и сочувство до семејствата кои останаа без своите најмили во ужасот.

Адел како што пренесуваат британските медиуми е првата ѕвезда која излезе по немилиот настан кој можеби е еден од најужасните во историјата на Англија.
Освен Адел, пејачката Рита Ора исто така на сицијалните мрежи ја даде својата масовна поддршка за своите први соседи од нејзиното маало.
 
 Во вчерашната кобна несреќа  најмалку 12 лица го загубија животот, додека 600 станари останаа без кров над главата.
Гринфел тауер е зг

Пронајдете не на следниве мрежи: