Адем Љаљиќ во Милан, Јоветиќ во Реал Мадрид

Според информациите кои ги пласираат во јавноста одредени медиуми, се шпекулира дека екипата на Фиорентина сепак ќе остане без Адем Љаљиќ, кој не сака да го продолжи договорот, додека пак новиот тренер на Реал Мадрид, Карло Анчелоти, сериозно размислува да го донесе на „Сантиаго Бернабеу“, црногорецот Мирко Вучиниќ.
Медиумите во Италија пренесуваат дека Адриано Галиани разговарал со директорот на Фиорентина, Пради, но темата не е размена на играчи (Јоветиќ-Ел Шарави), туку Адем Љаљиќ.
Српскиот интернационалец Љаљиќ сепак одби да го продолжи договорот со Фиорентина, па италијанскиот калчолигаш не сака да остане со празни раце наредното лето кога ќе му истече договорот и ќе стане слободен агент, па сака уште сега да има заработка од продажбата на овој фудбалер.
Од друга страна, веќе долгата приказна со Стеван Јоветиќ стана премногу интересна за целата спортска јавност, па така новата информација која ја пласираа медиумите е таа дека црногорецот би преминал во Реал Мадрид, токму новиот тренер на тимот од Мадрид, Карло Анчелоти, побарал од управата на клубот да му овозможат да има напаѓач од калибарот на Стеван Јоветиќ.Според информациите кои ги пласираат во јавноста одредени медиуми, се шпекулира дека екипата на Фиорентина сепак ќе ос

Пронајдете не на следниве мрежи: