Агуеро го засилува Реал Мадрид?

Напаѓачот на англискиот премиерлигаш Манчестер Сити, аргентинецот Серхио Агуеро, се наоѓа на листата на желби на Реал Мадрид.
Напаѓачот на Манчестер Сити е еден од петте играчи кои се наоѓаат на мета на Реал Мадрид за летниот трансфер преоден рок, на списокот желби се наоѓа и Бејл, Нејмар, Фалкао и Иско.
Доколку Агуеро одлучи да се врати во Мадрид тоа сигурно ќе предизвика големо незадоволство кај градскиот ривал на Реал, Атлетико Мадрид, бидејќи аргентинецот ги освои сите симпатии кај нив.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Напаѓачот на англискиот премиерлигаш Манчестер Сити, аргентинецот Серхио Агуеро, се наоѓа на листата на желби на Реал

Пронајдете не на следниве мрежи: