Aхмети: Ги разгледуваме опциите да останеме во опозиција

Loading...

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети пред почетокот на Централното претседателство рече дека е мала можноста да има договор денеска, пренесе А1он.-Ги разгледуваме опциите да останеме во опозиција, рече Ахмети.
Според него, се уште не е постигнат договорот дали ќе ги даде потписите на лидерот на СДСМ, Зоран Заев за тој да го добие мандатот од претседателот Ѓорге Иванов.-Ги разгледуваме опциите да останеме во опозиција, рече Ахмети.
Според него, се уште не е постигнат договорот дали ќе ги даде потписите на

loading...