Ако го направите ова пред спиење, нема да имате проблеми со тежината!

Loading...

Сите ние ги сакаме вечерните грицкања…За да успееме да ја одржиме посакауваната тежина потребно е да се откажеме од навиката на вечерното грицкање, а најдобро би било кога би успеале и целата вечера да ја замените со овој напиток.
За организмот да ги согори мастите, потребен му е одмор, но и адекватен начин на исхрана. Ако не сакате да ви се таложат мастите, а особено во пресрет на ладните денови, секоја вечер пијте го овој пијалок и не грижете се за „спојлерите“ на стомакот!
Најдобро е да го испиете/изедете еден час пред спиење.
Состојки:
1 лимон
1 китка магдонос
1 лажичка цимет
1 лажичка оцет
1 лажичка мед или ѓумбирЗа да успееме да ја одржиме посакауваната тежина потребно е да се откажеме од навиката на вечерното грицкање, а најдобро би било кога би успеале и

loading...