„Ако тој може да игра во Барселона, тогаш јас сум за Реал Мадрид“

Последните неколку седмици италијанските медиуми почнаа да шпекулираат дека Барселона е заинтересирана за доведување на левиот бек на Наполи, Хуан Камира Зунига.
 Некогашниот напаѓач на клубот од југот на Италија, Роберто Соса даде прилично омаловажувачка изјава за брзоногиот Колумбиец.
„Добар играч е, но не зборувајте ми за светска класа, ако тој може да игра во Барса, тогаш можам и јас во Реал Мадрид, но секако останува важен играч за Наполи“, изјави Соса.Некогашниот напаѓач на клубот од југот на Италија, Роберто Соса даде прилично омаловажувачка изјава за брзоногиот Колумбиец.
„Добар и

Пронајдете не на следниве мрежи: