АЛАРМ ВО БАРСА: Меси разочаран од управата на Барса?!

Екипата на Барселона во изминатиов период ја тресат низа на афери, откако поранешниот тренер на оваа екипа, моментално на Баерн Минхен, Пеп Гвардиола, се судри со управата на Барселона, сега се чини дека овој тим го вклучи алармот, откако Лионел Меси наводно не бил задоволен од односот на управата кон него.
Челниците на Барселона не му понудија нов договор на Ерик Абидал, па така речиси започна целата приказна.
Потоа, многу по-непријатно делуваше тоа што Гвардиола имаше речиси „јавна војна“ со управата на Барселона.
Сега, најновата сторија поврзана со Барселона е тоа дека наводно Меси не е во добри односи со управата на овој тим.
Неофицијално, Меси е разочаран поради тоа што Барселона не застанала доволно зад него откако тој беше обвинет дека затајувал данок.Екипата на Барселона во изминатиов период ја тресат низа на афери, откако поранешниот тренер на оваа екипа, моментално

Пронајдете не на следниве мрежи: