АЛЕКСАНДРА И ФИЛИП БИЛЕ ВО НИЦА: Страшна исповед на пејачката!

Александра Пријовиќ и нејзиното момче Филип Живојиновиќ ,за влакно го избегнаа терористичкиот напад во Ница во кој се убиени повеќе од 84 луѓе, а се ранети повеќе од 175.Тие десетина дена беа на одмор во Монте Карло, а Филип вчера инсистрирал пред враќањето во Србија да свратат во Ница за да вечераат во неговиот омилен ресторан на шеталиштето, пренесува магазинот Стар.
-Требаше да останеме и синоќа, но решив дека е подобро да тргнеме, бидејќи јас утредената требаше да работам, па сакав да се одморам од патот. Секако ќе бевме во Ница синоќа да останевме. Многу ми беше тешко кога видов што се случило. Чувствувам неопислива тага поради изгубените животи. Многу се исплашивме бидејќи и ние можевме да бидеме таму. Голема трагедија, многу ни е жал. Сочувство на сите семејства – рекла Александра.
-Сè уште сум во шок поради сè. Да го послушав Филип и синоќа да вечеравме на шеталиштетото во Ница, ќе нè убиеја сигурно. Сета среќа, па сакав да тргнам порано за Србија. Нешто како да ми велеше да си одиме и добро што се случи тоа – рекла Пријовиќ, која сè уште е вознемирена поради целата ситуација.Тие десетина дена беа на одмор во Монте Карло, а Филип вчера инсистрирал пред враќањето во Србија да свратат во Ница за да вечераат во неговиот оми

Пронајдете не на следниве мрежи: