Алвеш го повикува Вилшер во Барселона

Импресиониран од игрите на Џек Вилшер во дресот на Арсенал, дефанзивецот на Барселона, Дани Алвеш, изјави дека доколку Вилшер би го засилил тимот на Барселона, би бил идеална замена за Чави и Иниеста, поточно нивен наследник.
Алвеш во Вилшер гледа светла иднина, можеби и во редовите на Барселона.
„Вилшер е одличен фудбалер, кој без сомнение може да го достигне квалитетот на Чави и Иниеста, освен тоа, тој е многу добра личност, и доколку би ми се пружила прилика, секако дека би го довел во Барселона“ изјави Дани Алвеш.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.
 Импресиониран од игрите на Џек Вилшер во дресот на Арсенал, дефанзивецот на Барселона, Дани Алвеш, изјави дека доколку

Пронајдете не на следниве мрежи: