АМЕРИКАНСКИ ЕКСПЕРТ ТВРДИ: Украинска војска го собори малезискиот авион!

Снимката од американскиот сателит, покажува дека украинската војска го соборила малезискиот авион!- изјавува познатиот американски публицист и аналитичар Роберт Пери.Пери не го открива изворот од американската известувачка служба, меѓутоа нагласува дека станува збор за извор од кој и порано ги добивал истите информации за слилни случаеви.
Да се потсетиме…
Боингот 777 од компанијата Малезија ерлајнз, кој летал на релација Амстердам- Куала Лумпур, се сруши на 17 јули на истокот на Украина.
Во авионот се наоѓале 298 патници и членови на екипажот, од кој никој не преживеал.Пери не го открива изворот од американската известувачка служба, меѓутоа нагласува дека станува збор за извор од кој и порано ги добивал истите инф

Пронајдете не на следниве мрежи: