Анастасија со втора мастектомија!

Loading...

Пејачката Анастасија откри како по вторпат направила мастектомија, поради повторно дијагностицираниот рак на дојките, пренесуваат британските медиуми.„Дијагностициран ми е рак на дојките по вторпат и моментално во последниот стадиум на опоравување после извршената втора мастектомија. Ова беше едно долго патување за мене, али се чувствувам сјајно и спремна да започнам ново поглавје во животот“, изјави таа. 
Анастасија ја откажала турнејата низ Европа во февруари поради дијагнозите. Оваа 45-годишна пејачка, позната по нумерата „I’m Outta Love“, последен пат настапувала во декември 2012 година.
Актерката Анџелина Џоли претходната година објави дека ги отстранила и двете дојки, бидејќи докторите и посочиле дека постои ризик од рак на дојки.
Покрај Анџелина Џоли, двојна мастектомија има направено и сопругата на музичарот Ози Озборн, Шерон Озборн.„Дијагностициран ми е рак на дојките по вторпат и моментално во последниот стадиум на опоравување после извршената втора мастектомија. Ова бе

loading...
Loading...