Анчелоти веќе се договорил со Реал Мадрид

Француски медиуми пренесуваат дека тренерот на екипата на Париз Сент Жермен, Карло Анчелоти, веќе има пред-договор со Реал Мадрид.
Според информациите кои ги пренесуваат француските медиуми, Анчелоти има договор со Реал и речиси сигурно е дека од наредната година ќе седне на клупата на овој тим.
Во 2006-тата година, Анчелоти го одби Милан, причината беше дека не сака да го напушти Милан по ситуацијата во која се наоѓаше во „калчополчи“, а подоцна отиде во Челзи.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Француски медиуми пренесуваат дека тренерот на екипата на Париз Сент Жермен, Карло Анчелоти, веќе има пред-договор со

Пронајдете не на следниве мрежи: