Анџелина Џоли во Камбоџа јадеше пајаци и скорпии со своите деца

Анџелина Џоли неодамна отпатува во Камбоџа заедно со своите шест деца, кадешто го промовира својот најнов филмски проект “First They Killed my Father”.Но, иако за славната актерка се знае дека има многу таленти и пасии, сепак малкумина знаат дека таа сака да експериментира кога станува збор со храната, па е подготвена да проба најразлични специјалитети.
Имено, за време на интервјуто со новинарката на “BBC”, Јалда Хаким, таа и нејзините деца пробуваа традиционална камбоџиска храна, која вклучува неколку локални специјалитети, како зготвени пајаци и скорпии.
“Штурци, најпрво почнувате со штурци и пиво, а потоа преминувате на тарантулите… Всушност ова е навистина вкусно”, се шегува актерката со своите деца Нокс и Вивиен.
Погледнете го целосното видео!
Но, иако за славната актерка се знае дека има многу таленти и пасии, сепак малкумина знаат дека таа сака да експериментира кога станува збор со хра

Пронајдете не на следниве мрежи: