Андреа Пирло го напушти Јувентус

Андреа Пирло најверојатно синоќа го одигра последниот официјален натпревар за Јувентус, бидејќи американските медиуми јавуваат дека Италијанецот ќе премине во Њујорк Сити, пренесува МИА.Наводно постигнат е договор и искусниот фудбалер од следната сезона ќе игра во американската лига.
Финансиските детали засега не се објавени.
Во Њујорк Сити, од попознатите европски фудбалери настапуваат Франк Лампард и Давид Виља.
Пирло во неговата кариера покрај на Јувентус, ги бранеше и боите на Бреша, Интер, Реџина и Милан.Наводно постигнат е договор и искусниот фудбалер од следната сезона ќе игра во американската лига.
Финансиските детали засега не се објавен

Пронајдете не на следниве мрежи: