Андреа Пирло пред трансфер во Реал Мадрид

Новиот тренер на екипата на Реал Мадрид, Карло Анчелоти, би сакал во своите редови да го види играчот на Јувентус, Андреа Пирло.
Шпанските медиуми на големо пренесуваат дека Пирло во наредниот период ќе се пресели во редовите на Реал Мадрид, поради огромната желба на Карло Анчелоти да го реализира овој трансфер и да го види Пирло во својот тим.
Анчелоти долго време имаше успешна соработка со Пирло во Милан, токму под негова „палка“ Пирло стекна огромна фудбалска слава.Новиот тренер на екипата на Реал Мадрид, Карло Анчелоти, би сакал во своите редови да го види играчот на Јувентус, Анд

Пронајдете не на следниве мрежи: