Андреев промовиран во нов тренер на ФК Вардар!

Андреев на клупата на Вардар доаѓа од тимот на казахстански Атурау, каде во 2010/11 сезона успеа да стигне до второто квалификациско коло во Лига Европа, каде беше елиминиран од унгарски Ѓер (0-3 / 0-2).Во минатото Андреев бил дел од националната селекција на СССР каде одиграл 26 натпревари а притоа постигнал и 8 погодоци.
Искусниот стратег на клупата на Вардар доаѓа по очекуваната смена на Боби Милевски, откако клубот премина во сопственост на рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко.
Повеќе на:sport365.mkВо минатото Андреев бил дел од националната селекција на СССР каде одиграл 26 натпревари а притоа постигнал и 8 погодоци.
Искусниот стратег

Пронајдете не на следниве мрежи: